08.12.2014

Dnia 8 grudnia 2014 roku, w poniedziałkowy wieczór w naszym parafialnym kościele, odbyła się uroczysta Eucharystia za nas, za nasze rodziny i naszą opiekunkę - s. Sarę. Przed tym najważniejszym wydarzeniem w życiu Marianki odprawiałyśmy nowennę do Maryi Niepokalanej, odnawiając każdego dnia swój Akt Oddania się Jej. W ten sposób oraz poprzez sakrament pokuty przygotowywałyśmy nasze serca na tę szczególną chwilę. W czasie Mszy św. został poświęcony także nowy sztandar Dzieci Maryi z naszej parafii. Jesteśmy bardzo wdzięczne naszemu Ks. Proboszczowi Markowi za piękny prezent dla nas na ten dzień. Pięć z nas otrzymało zmianę wstążki: Emilka Łaba - na kolor niebieski, Julia Nowicka - na kolor niebieski, Wiktoria Pawlak - na kolor zielony, Gosia Prochota - na kolor zielony, Agnieszka Brachman - na kolor zielony. Tym sposobem nie ma już wśród nas żadnej Marianki z wstążką różową, dlatego też serdecznie zapraszamy do naszej grupy dziewczęta od 4 klasy szkoły podstawowej, które, podobnie jak my, chcą powierzyć Maryi Niepokalanej swoje życie i razem z Nią przeżywać każdy dzień, a także uczestniczyć w naszych spotkaniach, służeniu, wyjazdach. Chór parafialny ubogacił naszą Eucharystię pięknym śpiewem, a nam towarzyszyła grając na gitarze s. Weronika - dziękujemy Wam bardzo! Życzmy sobie, abyśmy były tak wierne Maryi, jak Ona jest nam.