Historia Kościoła 5

Jesienią 2016 roku rozpoczął się remont schodów. Zakończenie planowane jest na wiosnę 2017.

25 marca 2017. Rozpoczęła się w naszym kościele Dominikańska Szkoła Wiary: cykl wykładów na tematy teologiczne, etyczne, filozoficzne, życia społecznego. Organizatorem DSW jest działająca przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej i Św. Wojciecha grupa świeckich Dominikanów i wolontariuszy oraz ks. proboszcz Marek Trzeciak.
Pierwszy wykład pt. „Przekazywać owoce kontemplacji – źródła tożsamości dominikańskiej” wygłosił o. Marek Miławicki OP – teolog i historyk, członek Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie, który zajmuje się nowożytną i współczesną historią Zakonu Dominikańskiego.

Historia toczy się dalej...

1. Władysław Dziewulski, Franciszek Hawranek: „Opole, monografia miasta”;
Instytut Śląski, Opole 1975r.
2. Urszula Popłonyk: „Opole”; Ossolineum, Wrocław – Warszawa – Kraków 1970
3. Franciszek Idziowski: „Opole, dzieje miasta do 1863 roku”; Wydział Teologiczny
Uniwersytetu Opolskiego, Opole 2002r.
4. Anna Pobóg – Lenartowicz: „Święty Wojciech”; Wydawnictwo WAM, Kraków 2002r.
5. Ks. Kazimierz Śmigiel: „Święty Wojciech w tradycji i kulturze europejskiej”; Prymasowe
Wydawnictwo Gaudentinum, Gniezno 1992r.
6. Ks. Stanisław Klein, ks. Józef Urban: „Idźcie na cały świat ...”, Kapłani Diecezji
Opolskiej na kontynentach świata; Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego,
Opole 2001r.
7. Ryszard Emmerling: „Opole, cztery pory roku”; Śląskie Wydawnictwo ADAN, Opole