Informacje o Parafii

Komunikat

W związku z Dekretem w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim, informujemy wiernych, że:

Świadectwo Chrztu i kopia Aktu Chrztu mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy, jeżeli są pełnoletnie oraz w przypadku osób małoletnich, ich rodzicom lub prawnym opiekunom. Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez wyżej wymienione osoby.

Kopia Chrztu i Świadectwo Chrztu mogą również zostać przesłane do parafii zamieszkania osoby wnioskującej o wydanie dokumentu i tam mogą zostać odebrane, po zweryfikowaniu tożsamości i uprawnień osoby odbierającej / np. pełnomocnictwa /.

Takie same zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa i kopii Aktu Małżeństwa oraz przy wydawaniu innych zaświadczeń /np. zaświadczeń dla chrzestnych, opinii o religijności itp/. Świadectwa i kopie Aktów Chrztu i Małżeństwa osób zmarłych oraz świadectwo i kopia Aktu Zgonu mogą także być wydawane krewnym, spadkobiercom lub innym osobom, które wykażą interes prawny.

KANCELARIA   PARAFIALNA

czynna:

Poniedziałek, Środa, Piątek - godzina 16.00 - 16.45

Wtorek, Czwartek - godzina 10.00 - 11.00

Adres: pl. Kopernika 12,  45-040 Opole

NIP      754 - 25 - 24 - 306

REGON          040098947

KONTO:

BANK ZACHODNI WBK S.A.

(Tytuł wpłaty: Darowizna na cele kultu religijnego.)

Liczba mieszkańców: 4500

Kaplice: w klasztorze Sióstr Szkolnych de Notre Dame

Domy Zakonne: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame

Miejsca należące: 1 Maja (numery nieparzyste do 29), Armii Krajowej (numery 1-3), Damrota, pl. Daszyńskiego, Dzierżonia, Graniczna, Św. Jacka, Kamienna, Kołłątaja, Konduktorska, pl. Kopernika, Kościuszki (numery nieparzyste 1-21), Krawiecka, Krupnicza, Luboszycka (numery nieparzyste 1-9 i parzyste 2-8), Malczewskiego, Mały Rynek, Nysy Łużyckiej nr 32, Osmańczyka, Ozimska (numery nieparzyste 1-23 i parzyste 2-46), Podgórna, Reymonta, Rzemieślnicza, Sempołowskiej, Staromiejska, Struga, Studzienna, Targowa, Waryńskiego, Św. Wojciecha, Żeromskiego.

Szkoły: LO nr 2, LO nr 5, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół, Liceum Medyczne, Medyczne Studium Zawodowe, Zespół Szkół Zawodowych (Technikum Przemysłu Budowlanych Materiałów Wiążących, Policealne Studium Zawodowe, Zasadnicza Szkoła Zawodowa), PSP nr 1, PSP nr 23