Księga Gości

Wpis dodany dnia: 2018.04.25 przez rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2018.04.23 przez radaWpis dodany dnia: 2017.11.27 przez rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2017.10.17 przez rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2017.06.29 przez rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2016.11.27 przez Rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2016.08.13 przez Parafianka Irena

Drogi Księże Tomaszu. Dziękuję Ci za wszystko to co swoją osobą wniosłeś w naszą wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za sprawowane Sakramenty Święte : odprawiane Msze Święte , cierpliwe słuchanie spowiedzi. Bóg zapłać za odwiedziny chorych, za głoszone kazania, za katechezę, za pracę z naszymi ministrantami i lektorami. A szczególnie bardzo dziękuję za organizację i opiekę duchową na naszych parafialnych pielgrzymkach, a było ich 11. Dziękuję za Twój szczery uśmiech, zaangażowanie w liturgię i wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan wciąż otacza Cię swym błogosławieństwem i dodaje Ci sił w dalszej posłudze kapłańskiej, a Matka Boska niech otacza Cię swoją opieką


Wpis dodany dnia: 2016.04.25 przez Irena M.

 

Z okazji Imienin Księdza Proboszcza, życzę dużo zdrowia, wiele Łask Bożych i opieki Matki Boskiej. Niech Duch Święty prowadzi a ludzie będą życzliwi


Wpis dodany dnia: 2014.10.19 przez Parafialny Zespół CARITAS


Wpis dodany dnia: 2014.10.17 przez Parafianka Irena
Z okazji Urodzin życzę Księdzu Proboszczowi dużo dużo zdrowia, samych radosnych dni oraz obfitych Łask Bożych. Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień, Jezus niech zawsze będzie Księdza Przyjacielem a Matka Boska niech przygarnia do swego serca.

Wpis dodany dnia: 2014.10.16 przez Rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2014.10.05 przez Rada parafialna


Wpis dodany dnia: 2014.10.05 przez Parafianka Irena
Księdzu Tomkowi z okazji Urodzin składam najserdeczniejsze życzenia , aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło Księdzu w każdym dniu, aby Duch Święty obdarzał obfitością swych darów a Matka Boska niech się nieustannie Księdzem opiekuje.

Wpis dodany dnia: 2014.04.25 przez Rada parafialna

 

  "I jeszcze tyle niewidzialnego - bez tego nie byłoby nic widać..."

ks. Twardowski

W dniu imienin życzymy Księdzu Proboszczowi obfitości Łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, zdrowia, nieustającej radości i pogody ducha.

Rada parafialna

 


Wpis dodany dnia: 2014.03.12 przez ks. proboszcz

Wszystkim, którzy po odejściu do domu Ojca mojej ukochanej Mamy śp. Heleny, okazali mi tyle współczucia, wypowiedzieli wiele dobrych słów i otoczyli Mamę i mnie swoją modlitwą, składam z serca płynące Bóg zapłać.


Wpis dodany dnia: 2014.03.11 przez Krzysztof S. Sad.

Czcigodny księże Marku. Chcę złożyć wyrazy współczucia z powodu śmierci Księdza Mamy. Oby mogła już oglądać Pana Boga, ze wszystkimi Świętymi i Matką Najświętszą (ta jest zawsze z nami).


Wpis dodany dnia: 2014.03.06 przez Rada Parafialna


Wpis dodany dnia: 2014.03.06 przez Helmut Ludwig Börner

 

Lieber Mitbruder Marek, zum Weggang deiner lieben Mutter Helena herzliche Anteilnahme. In stiller Trauer und Verbunden im Gebet Ks.Ludwik Cudzy (Pfr.i.R. Helmut Börner)


Wpis dodany dnia: 2013.12.01 przez Andrzej

Przypnij żółto-białą wstążkę !

"Jesteśmy ludźmi wierzącymi i chcemy wzmocnić kapłanów. Chcemy pokazać im naszą z nimi solidarność, fakt, że są dla nas ważni, że cenimy ich posługę. Nie zgadzamy się na ich oczernianie w mediach i chcemy wyrazić swój protest wobec tego, co się dzieje w ostatnim czasie. Chcemy to zrobić przez akcję WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam. Wspierajmy ich modlitwą, dobrym słowem i osobistą postawą. "

Te słowa powinny nam być bliskie, dlatego zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji. Wystarczy modlitwa i przyczepiona do ubrania wstążka. „Akcja WWW - Wierzę. Wspieram. Wzmacniam.” będzie trwała od 8 do 15 grudnia 2013 r.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatorów Akcji miejmyodwage.pl lub Wiara.pl


Wpis dodany dnia: 2013.11.24 przez parafianka

Wielkie podziękowania ks. Tomkowi za zorganizowanie i poprowadzenie naszej parafialnej pielgrzymki do Nysy, Prudnika-Lasu i Głogówka. Nysa to "Polski Rzym", w której zobaczyliśmy wiele zabytków najwyższej klasy m.in. bazylikę, wieżę ze skarbcem, koścół pw. Piotra i Pawła, fontannę Trytona. Poznaliśmy też miejsce związane z pobytem i działalnością bł. Marii Luizy Merkert. W Prudniku - Lesie poznaliśmy czarne karty naszej historii. Jest to miejsce gdzie więziono Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. W Głogówku odwiedziliśmy miejsca ważne i ściśle związane z historią Opolszczyzny i Polski. Do Matki Bożej Loretańskiej pielgrzymawali i nadal pielgrzymują tysiące wiernych. W tych wszystkich miejscach byłam już wcześniej ale w tym szczególnym dniu na zakończenie Roku Wiary było dla mnie przeżyciem szczególnym. Słowa z kazania ks. Tomka powiedziane podczas Mszy w Sanktuarium Św.Józefa, że powinniśmy brać przykład ze Św. Józefa i być tak jak on świadkami wiary. Za atmosferę i ducha wiary w tych miejscach pielgrzymowanych jeszcze raz bardzo dziękuję. Szczęść Boże


Wpis dodany dnia: 2013.06.11 przez

Księże Marku zawsze z uwagą wsłuchuję się w słowa kazań księdza , są dla mnie wielkim natchnieniem , ja tez odbieram ciszę jako wielką siłę i dar, co często podkreśla ksiądz w kazaniach. Przestrzeń jaką znajduję w tych kazaniach to jest to,  co pozwala odetchnąć po całym tygodniu pracy i znaleźć punkt oparcia ...a cisza,... niech trwa bo jest wymowniejsza niż słowa. Myślę, że jest ksiądz bardzo uduchowioną osobą - stąd miłość do poezji i piękna. Pozdrawiam słuchając ciszy


Wpis dodany dnia: 2013.05.10 przez Rada parafialna
„Powołanie Kapłańskie jest wiekuistą tajemnicą...”
Księdzu Tomaszowi w rocznicę Święceń Kapłańskich życzymy by Tę wiekuistą tajemnicę nieustannie rozświetlał blask Zmartwychwstałego Chrystusa, Dobry Bóg obdarzał obfitością łask, opieka Matki Bożej roztaczała się na każdy dzień pracy duszpasterskiej a nasza modlitwa dodawała sił. Serdeczne Bóg zapłać.


Wpis dodany dnia: 2013.05.05 przez administrator

Statystyka:

Do dzisiaj stronę Parafii odwiedziło 50 000 Gości.

Dziękujemy :)


Wpis dodany dnia: 2013.04.28 przez Andrzej

"Muzyka jest bramą duszy, która prowadzi do piękna..."

Dzisiaj, w Koncercie organowym, pan prof. Krzysztof Latała otworzył tę bramę. Za chwile wzruszeń i zadziwienia panu prof. Krzysztofowi Latale oraz chórowi Exultate Deo, pod dyr. pana Tomasza Krzemińskiego, z serca dziękuję :). Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie koncertu składam serdeczne Bóg zapłać :)


Wpis dodany dnia: 2013.04.26 przez ks.Proboszcz

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w dniu moich imienin obdarzyli mnie życzeniami i darem modlitwy. Noszę Was w moim sercu i pamiętam w modlitwie przed Panem. Serdeczne Bóg zapłać. ks. Marek Trzeciak


Wpis dodany dnia: 2013.04.25 przez Rada parafialna
„...nie można mieć wszystkich róż 
jednego dnia –
każda rozkwita osobno,
każda ma swój czas”

Dzisiaj rozkwitła nowa, imieninowa...

zapachem radości, czerwienią miłości, czystym swym pięknem...

Niech dzień imienin Księdza Proboszcza, zapisze się w sercu Księdza przyjaźnią i życzliwością ludzi, błękitem nieba, ciepłym promieniem słońca. Niech nasze modlitwy w tym dniu szczególnym, wyproszą dla Księdza Proboszcza obfitość Łask Bożych.


Wpis dodany dnia: 2013.04.24 przez ks. Proboszcz

Ojcze święty, Ty bez żadnej mojej zasługi dałeś mi udział w wiecznym kapłaństwie Chrystusa i wybrałeś mnie do służby Kościołowi, spraw, abym był mężnym i pokornym głosicielem Ewangelii i wiernym szafarzem sakramentów. Wszystkim, którzy w 35 rocznicę święceń kapłańskich obdarzali mnie modlitwą i życzeniami, z serca dziękuję i zapewniam o wdzięcznej modlitewnej pamięci. Serdeczne Bóg zapłać. ks. Marek Trzeciak


Wpis dodany dnia: 2013.04.22 przez Rada parafialna

„PÓJDŹCIE ZA MNĄ, A UCZYNIĘ WAS RYBAKAMI LUDZI” Mt, 4,19

W trzydziestą piątą rocznicę Święceń kapłańskich życzymy Księdzu Proboszczowi obfitości Błogosławieństw Bożych, opieki Matki Najświętszej i dużo zdrowia. Z serca dziękujemy za prowadzenie nas, parafian, drogą wiodącą do Boga, za pogłębianie naszej wiary, za całą przeszłą, obecną i przyszłą posługę duszpasterską. Serdeczne Bóg zapłać. Polecając w modlitwie Księdza Proboszcza Dobremu Bogu - Rada parafialna oraz parafialny zespół Caritas


Wpis dodany dnia: 2013.04.05 przez Izydora

Po długiej wędrówce internetowej i nie tylko udało mi się wejść do świątyni na cichą modlitwę, a jako, że Czas Wielki składam wszystkim obecnym tutaj parafianom i ich duszpasterzom najserdeczniejsze życzenia. Człowiek współczesny potrzebuje duchowej treści zawartej w Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Niechaj nikomu nie zabraknie jej Darów, Łask i Błogosławieństw. Niech w naszych sercach i umysłach Otworzą się na Oścież wrota Wiary, Miłości i Nadziei do Człowieka, w Człowieku i dla Człowieka, a Zmartwychwstały Chrystus niech zawsze nam towarzyszy na wszystkich Drogach naszego Życia.

Wędrowiec


Wpis dodany dnia: 2013.03.29 przez pariafianka

ŚWIĘTO WIELKIEJ NOCY TO CZAS OTUCHY, NADZIEI, CZAS ODRADZANIA SIĘ WIARY W SIŁĘ CHRYSTUSA W SIŁĘ CZŁOWIEKA. ŻYCZĘ, ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE PRZYNIOSŁY WSZYSTKIM RADOŚĆ, POKÓJ, WZAJEMNA ŻYCZLIWOŚĆ. BY STAŁY SIĘ ŻRÓDŁEM WZMACNIANIA DUCHA.


Wpis dodany dnia: 2013.03.28 przez Rada parafialna

"I DAM WAM PASTERZY WEDŁUG MEGO SERCA, BY WAS PAŚLI ROZSĄDNIE I ROZTROPNIE" (JER 3.14)

Naszym Kapłanom, ks. Markowi i ks. Tomaszowi w dniu Ich święta, składamy serdeczne życzenia. Błogosławieństwo Boże niech zawsze będzie z Wami a Matka Najświętsza nieustannie Was chroni. Niech moc naszej modlitwy napełnia Was siłą. Z serca dziękujemy.

W imieniu parafian – rada parafialna.


Wpis dodany dnia: 2013.02.05 przez Ela
Duch Święty wieje kędy chce... dziękuję Księdzu Proboszczowi za niesamowite niedzielne kazanie. Szczęść Boże

Wpis dodany dnia: 2013.02.01 przez parafianie

Obchodzimy święto Matki Bożej Gromnicznej w dniu 2.02, Święto ku czci Chrystusa i Jego Matki NMP. Płonąca świeca oznacza Chrystusa, który powiedział o sobie: "Ja jestem światłością świata. Kto idzie ze mną nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia"(J8,12)


Wpis dodany dnia: 2012.12.22 przez wierna

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA GŁĘBOKIEGO PRZEŻYWANIA TAJEMNICY BETLEJEMSKIEJ NOCY W MIŁOŚCI, POKOJU I RADOŚCI. NIECH DZIECIĄTKO BOŻE BŁOGOSŁAWI, NAPEŁNIA NAS POKORĄ, MĄDROŚCIĄ I WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ. NIECH NAS OBDARZY ZDROWIEM, POMYŚLNOŚCIĄ I NADZIEJĄ W NOWYM 2013 ROKU


Wpis dodany dnia: 2012.11.18 przez parafianka

Nowy wikariusz na Górce ks.Tomasz wygłasza przepiękne kazania, trafiają prosto w SERCE.. Życzę ks.Tomaszowi wszystkiego co najlepsze, dużo ŁASK BOŻYCH, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej. Szczęść Boże


Wpis dodany dnia: 2012.10.18 przez Ks.Proboszcz

Szczęść Boże. Wszystkim, składającym mi życzenia urodzinowe, z serca dziękuję, a szczególnie wdzięczny jestem za dar modlitwy w mojej intencji. Moja codzienna modlitwa niech Wam wyprasza potrzebne łaski Boga, a Matka Najświętsza niech Was ma w swojej opiece. Bóg zapłać.


Wpis dodany dnia: 2012.10.17 przez Rada parafialna

"Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, Nasze smutki radości i blaski. A Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec..."

Z okazji urodzin, życzymy Księdzu Proboszczowi wszystkiego co najlepsze, zdrowia i wszelkiej pomyślności, wielu radosnych dni. Niech Dobry Bóg prowadzi Księdza Proboszcza a Matka Najświętsza wspomaga i wspiera każdego dnia. Niech spełniają się marzenia. Szczęść Boże.


Wpis dodany dnia: 2012.10.10 przez zatroskany

Strona bardzo ładna, ale niektóre informacje są nieprawidłowe. Na przykład godzina rozpoczęcie Różańca Świętego. Powinno być 17.15 a jest 17.30. To wprowadza w błąd.

Dziękujemy. Poprawiono :)


Wpis dodany dnia: 2012.09.07 przez wierzący
8.09 wspominamy narodzenie Matki Bożej:"Twoje narodzenie Bogurodzico Dziewico,zwiastowało radość całemu światu.Z Ciebie się narodziło słonce sprawiedliwości-Chrystus,który jest naszym Bogiem.On uwolnił nas od potępienia i przywrócił nam łaskę.On zwyciężył śmierć i dał nam życie wieczne."

Wpis dodany dnia: 2012.07.29 przez Rada parafialna

Rada parafialna, w imieniu wszystkich parafian, dziękuje Księdzu Jackowi za piękne świadectwo wiary i gorliwą posługę w naszej Świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę, duszpasterską opiekę, szczególnie nad naszą parafialną młodzieżą oraz za głoszenie Słowa Bożego, które jak rzucone na dobrą glebę ziarno odmieniło nie jedno serce. Dziękujemy za owoce ciężkiej pracy, otaczamy Księdza modlitwą prosząc o dalsze łaski i życzymy wszystkiego dobrego. Szczęść Boże.Wpis dodany dnia: 2012.06.27 przez Uczeń

Dziękuję najlepszemu księdzu Jackowi za cudowne 3 lata w gimnazjum.


Wpis dodany dnia: 2012.05.22 przez wierni

Z okazji ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH, które odbędą się w sobotę, składamy jak najlepsze życzenia Bożej radości, aby towarzyszyła w każdym dniu kapłańskiej posługi. Będziemy modlić się by Bóg błogosławił Was, obdarzał swoją łaską, pokojem, niech Duch Boży mieszka w Waszych sercach. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!


Wpis dodany dnia: 2012.05.19 przez parafianie
Jesteśmy zdziwieni,że od dłuższego czasu jest napis"Tu gdzie poezja śpiewa..."Chrystus Zmartchwywstał..pozostawiamy TO BEZ KOMENTARZA..

Wpis dodany dnia: 2012.05.19 przez PARAFIANIE

Ks.Tomaszowi Skowron, który pochodzi z naszej Parafii, z okazji 10 ROCZNICY ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Życzymy, by całe Jego życie, było napełnione światłością,miłością. Niech Boski Zbawiciel prowadzi go po pięknej, lecz nie łatwej drodze powołania dla ludu Pana. BÓG ZAPŁAĆ ZA TEN WIELKI DAR KAPŁAŃSTWA.


Wpis dodany dnia: 2012.05.15 przez Dlaczego???
ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI..TAK SZYBKO ODCHODZĄ..-ks.Jan.Twardowski:-)))

Wpis dodany dnia: 2012.04.24 przez katoliczka:-)
"CZŁOWIEK JEST ODPOWIEDZIALNY NIE TYLKO ZA UCZUCIA,KTÓRE MA DLA INNYCH,ALE I ZA TE,KTÓRE W INNYCH BUDZI...STEFAN WYSZYNSKI

Wpis dodany dnia: 2012.04.07 przez Zurych
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,Błogosławieństwa Bożego.Niechaj Wielkanocne życzenia pełne nadziei,miłości przyniesie wszystkim zadowolenie dzisiaj i w przyszłości.Wesołych,ciepłych Świąt:-)

Wpis dodany dnia: 2012.02.26 przez parafianka

"Pamiętaj człowiecze,że prochem jesteś i w proch się obrócisz". Wielki Post jest czasem życia widzianego w perspektywie śmierci, aby ugruntować się w tym przekonaniu, że warto dla jednej miłości żyć - dla jednej miłości, dla jednej prawdy. W Wielkim Poście towarzyszy nam Jezus Chrystus, swoim życiem i swoją śmiercią. I tak czas Wielkopostny jest czasem wielkiego rachunku sumienia..-))


Wpis dodany dnia: 2012.02.05 przez paraf

11 lutego obchodzimy XX światowy Dzień Chorego. Jego hasło brzmi: "Wstań idz, Twoja wiara Cię uzdrowiła"(17,19) Do Maryi, Matki Miłosierdzia i uzdrowienia chorych, wznosimy nasze ufne spojrzenia i naszą MODLITWĘ! Niech Jej macierzyńskie współczucie, którego doznawała, stojąc obok SYNA - umierającego na krzyżu!..otacza wiarą, nadzieją każdej osoby, chorej i cierpiącej w procesie leczenia: RAN, DUSZY I CIAŁA-:))


Wpis dodany dnia: 2011.12.24 przez paraf.

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.Aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło nam wszystkim radość,pokój,nadzieję i miłość...


Wpis dodany dnia: 2011.12.22 przez Barbara Daciów

Dziękuję serdecznie Księdzu Jackowi za pamięć modlitewną za chorą mamę. Korzystając z okazji przesyłam Księdzu najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wszystkiego, co dobre i najlepsze, a w Nowym Roku radości codziennych i samych szczęśliwych dni. Zawsze pamiętająca w modlitwie Barbara Daciów z mamą Marią.


Wpis dodany dnia: 2011.12.22 przez Pielgrzymi Gidelscy
Szanownemu Księdzu Jackowi serdeczne podziękowanie od Pielgrzymów Gidelskich za odprawioną Mszę Świętą popielgrzymkową we Włoszech i za życzenia świąteczne. Jednocześnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Księdzu wielu Łask Bożych płynących z Betlejem, a w Nowym Roku Bożego Błogosławieństwa i wielu, wielu pielgrzymek. Szczęść Boże.

Wpis dodany dnia: 2011.12.04 przez Andrzej

Widziałem człowieka świętego. Tak może powiedzieć dziś każdy, kto chociaż raz miał okazję spotkać Jana Pawła II. Świętość tę już w dzień Jego pogrzebu ogłaszał zgromadzony na placu św. Piotra lud Boży, unosząc nad głowami transparenty z napisem: Santo subito…

Widzę świętość człowieka. Tak może powiedzieć od dzisiaj każdy, kto odwiedzi miejsce wystawienia relikwii bł. Jana Pawła II w naszym Kościele. Przy kaplicy Matki Bożej, w pobliżu małej szybki, Radość zapukała do mojego serca...


Wpis dodany dnia: 2011.11.11 przez Dorota
Jedno z największych zobowiązań,które zostawił nam Ojciec Święty J.P.II,cyt:"Zanim stąd odejdę,proszę Was,abyście całe to duchowe dziedzictwo,któremu na imię jest POLSKA!-raz jeszcze przyjęli z wiarą,nadzieja,miłością....abyście:NIE PODCINALI SAMI TYCH KORZENI Z KTÓRYCH WYRASTAMY!!! J.P.II

Wpis dodany dnia: 2011.11.04 przez Ks.Prob.i.R. Helmut Ludwig Börner

Lieber Markus, grüß dich Gott, herzlichen Glückwunsch zu erfolgreichen restaurierung der Pfarrkirche NMP; weiterhin wünsche ich dir ales Gute und Gottes Segen auf allen deinen weiteren Lebenswegen- Helmut Börner, pFR:I:r:

Translation:
"Drogi ks. Marku, pozdawiam Księdza w Bogu, najlepsze życzenia za odnoszone sukcesy w renowacji Kościoła Parafialnego NMP; życzę nadal  wszystkiego dobrego i Bożego Błogosławieństwa na  wszystkich  dalszych drogach życiowych Księdza - Helmut Börner"

Wpis dodany dnia: 2011.10.16 przez

Księże Proboszczu. Niech dzisiejsza rocznica urodzin stanie się świetlistą bramą, którą przekroczy szczęście i zdrowie, a na twarzy zamieszka radość przyobleczona w uśmiech. Niech każdy spotkany człowiek podzieli się z Księdzem Proboszczem swoją dobrocią. Błogosławieństwa Bożego, nieustającej opieki Matki Najświętszej oraz spełnienia marzeń na każdy dzień życzą Parafianie


Wpis dodany dnia: 2011.10.13 przez PARAF:D.W

Szczęść Boże,jaką to radosną wiadomość otrzymaliśmy,dotyczącą Relikwii bł.J.P.II,które zostaną złożone w naszym kościele.Odwiedzałam miejsca w których bywał J.P.II,tam gdzie spoczywa.A teraz jego cząstka jest tuż obok....tak blisko:-))Tak się składa,że nie mogę uczestniczyć w uroczystej mszy świętej 22.10,lecz będę duchem,modlitwą się łączyć w tym radosnym wydarzeniu. "Niech nasza droga będzie wspólna,niech nasza modlitwa będzie pokorna,niech nasza miłość będzie potężna,niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego co się tej nadziei może sprzeciwiać" J.PII


Wpis dodany dnia: 2011.10.04 przez Lidia

Szczęść Boże! Ten przepiękny kościół to mój kościół, tu zostałam ochrzczona chociaż obecnie to nie jest już moja parafia. Gdy po latach powróciłam tutaj nie mogę nie dziękować Bogu że natchnął moje ś.p. Mamusię i babcię oraz Tatę, że właśnie ten kościół wybrali na mój chrzest gdyż nie należeliśmy wówczas do tej parafii. Myślę, że wpływ na to miało także przywiązanie do tradycji całej mojej Rodziny aby miejsce, poświęcone Maryi-Matce Bożej Bolesnej i Św. Wojciechowi wybrać na miejsce mojego chrztu. Dziś mogę z pokorą ale i z dumą powiedzieć, że w tym kościele przyszedł do mnie Pan Jezus. Gdy przyjeżdżam do mojego ukochanego Opola i wracam do mojego pierwotnego kościoła to zawsze odnajduję tu coś co mi daje siłę jak choćby maleńki obrazek Matki Bożej Leśniowskiej z modlitwą na odwrocie-egzorcyzmem, której nauczyłam się na pamięć i codziennie rano odmawiam. I dziś odnalazłam tu coś na co już czekam z niecierpliwością i radością - uczczenie relikwii bł. Jana Pawła II - Wielkiego. A strona internetowa jest jedną z najpiękniejszych jakie oglądałam. Jest nie tylko profesjonalna i nowoczesna ale przede wszystkim 'uduchowiona' - czyli taka jak kościół, całe to miejsce poświęcone Maryi, Matce Bożej Bolesnej i św. Wojciechowi i cała Polska. Bóg zapłać! p.s. Każdy kto zobaczył tą stronę chce tu przyjechać .


Wpis dodany dnia: 2011.09.16 przez Parafianka Irena
Byłam wczoraj na Sumie Odpustowej ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Za to co przeżyłam chciałam, bardzo serdecznie podziękować duszpasterzom naszej parafii: proboszczowi - ks. Markowi oraz wikariuszowi - ks.Jackowi. Podczas Sumy odprawionej gościnnie przez ks. Andrzeja, wzbogaconej śpiewem Chóru Parafialnego doznałam wspaniałych, wzniosłych przeżyć. One umacniają mnie duchowo, a usłyszane kazanie pogłębi moją wiarę. Z wielkim wzruszeniem wysłuchałam ogłoszenia, że nasz Kościół wzbogaci się o relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Natomiast pudełko z "wkładką" rozdawane przy wyjściu z kościoła było naprawdę miłą niespodzianką. Dla mnie był to taki powrót do tradycji odpustów, które pamiętam z lat młodości. Za to wszysto SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.

Wpis dodany dnia: 2011.09.14 przez parafianka

Ja byłam tydzień temu w Częstochowie na Jasnej Górze z osobą towarzyszącą. Będąc przy CUDOWNYM OBRAZIE MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI doznałam tak głębokich, mistycznych, wzruszających przeżyć, że życzę tego wszystkim, którzy nawet indywidualnie pielgrzymują na Jasną Górę, aby doznali również takich głębokich przeżyć:) Pozdrawiam


Wpis dodany dnia: 2011.09.13 przez Barbara Daciów

Jestem z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu i zostałam zaproszona do udziału w pielgrzymce Sanktuariów Maryjnych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, szlakiem Leśniów - Św.Anna - Gidle oraz Częstochowa, której przewodnikiem duchowym był ks.Jacek. Warto, aby jak najwięcej osób mogło poznać i podziwiać dominikańskie Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej - Uzdrawianie Chorych, słynące z cudów maleńkiej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem. Na wielką uwagę zasługuje Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, które zasłynęło jako miejsce, gdzie specjalne łaski, pomoc i opieka MB skierowane są do przebywajacych tu rodzin z różnymi problemami. Dlatego Leśniowska MB oficjalnie nazwana została "Patronką Rodzin". Największym jak zawsze duchowym przeżyciem była obecność na Jasnej Górze, gdzie przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Królowej Polski od wieków bije serce Narodu. Do dzisiaj jestem pod dużym wrażeniem zwiedzania miejsc związanych z kultem Maryjnym i jestem zaszczycona udziałem w pielgrzymce. Składam bardzo serdeczne podziękowanie Księdzu Jackowi za wspaniałą pielgrzymkę, za wielkie zaangażowanie, za troskę i opiekę duchową. Jest Ksiądz Prawdziwym Misjonarzem Maryjnym. Gratuluję takiej organizacji i życzę Księdzu wielu dalszych osiągnięć, Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Najświętszej oraz obfitych Darów Ducha Świętego. SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ! SZCZĘŚĆ BOŻE!


Wpis dodany dnia: 2011.09.13 przez Ika

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Jackowi za zorganizowanie i poprowadzenie naszej Parafialnej Pielgrzymki do Leśniowa- Gidli i Częstochowy. W każdym z tych miejsc w szczególny sposób można doświadczyć obecności Matki Bożej.Leśniowskie sanktuarium dzięki Cudownej Figurze zwanej Matką Bożą Leśniowską zasłynęło jako miejsce, gdzie specjalne łaski, pomoc i opieka Matki Bożej skierowana jest w stronę przybywajacych tu rodzin. Sanktuarium opiekują się Ojcowie Paulini. W intencji wszystkich rodzin, zarówno tych które były na pielgrzymce jak i tych które pozostały w Opolu, była odprawiona przez ks. Jacka Msza Święta oraz modlitwy. W tym miejscu czułam, że jesteśmy jedną parafialną rodziną. Po drodze do Gidli ks. Jacek zrobił nam miłą niespodziankę i wstapiliśmy do Sanktuarium Św. Anny. Poczuliśmy się jak w domu, bo przecież my też mamy "swoją" Św. Annę. Przez Św. Annę - babcię Jezusa, pielgrzymi szczególnie dziadkowie proszą o łaskę dla wnucząt a małżeństwa o dar rodzicielstwa. Sanktuarium opiekują się Siostry Dominikanki. Było to dla mnie niezwykłe doznanie, ponieważ pierwszy raz miałam kontakt z siostrami klauzurowymi. Jedna z nich przez kratę zapoznała nas z historią sanktuarium i zakonu. Po przybyciu do Gidli chyba nas wszystkich zaskoczyła wielkość figurki Matki Boskiej Gidelskiej- zaledwie 9 cm. Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej opiekują się Ojcowie Dominikanie. Jeden z nich przedstawił nam historę tej maleńkiej kamiennej figurki, która cieszy sie sławą Uzdrowicielki chorych. Świadectwa uzdrowień malowane i pisane są zawieszone wokół ołtarza oraz na ścianach kaplicy. Ukoronowaniem naszej pielgrzymki był pobyt na Jasnej Górze u naszej Matki, Królowej Polski. Zanim poszliśmy do Jasnoórskiej Pani, ks. Jacek zadbał o nasze ciało. W Domu Pielgrzyma zjedliśmy bardzo smaczny obiad. Wsród tłumu innych pielgrzymów moglismy już indywidualnie dołączyć do odmawianego Różańca, Litanii lub zwiedzać obiekty Jasnogórskiego Klasztoru. W drodze powrotnej do Opola, przez przypadek (chociaż u Pana Boga ponoć nie ma przypadków) dane nam było jeszcze raz zobaczyć Leśniowskie Sanktuarium, tym raz w promieniach zachodzącego słońca. Po drodze do Leśniowa mogliśmy z autokaru podziwiać piekną panoramę ruin zamku w Olsztynie. Po tych wszystkich przeżyciach duchowych, modlitwach zbiorowych i indywidualnych, dopełnieniem były wspólne śpiewy pieśni religijnych oraz patriotycznych. Za te wszystkie doswiadczone przeżycia, które mnie umacniają duchowo oraz za mozliwość poznania cudownych współpielgrzymów, jeszcze raz ks. Jackowi serdecznie dziekuję i proszę o dalsze. Bóg zapłać.


Wpis dodany dnia: 2011.06.07 przez Adam
Chcę tylko zaznaczyć swoją obecność, zaglądam tutaj kiedy tylko mogę,czytam informacje. Jednak największą radość sprawia mi obecność w naszym kościele i wspólna modlitwa .

Wpis dodany dnia: 2011.05.29 przez Dorota

Szczęść Boże wszystkim parafianom. Cieszę się, że znalazłam stronę internetowa mojego kochanego kościółka "Na Górce". Nie będąc chwilowo w PL ma się namiastkę swojej parafii. Pozdrawiam.


Wpis dodany dnia: 2011.05.22 przez parafianka

Słowa podziękowania dla Ks. Jacka za super zorganizowaną pielgrzymkę do Ołomuńca. Brawo Ks. Jacku chcemy więcej takich pielegrzymek one naprawdę umacniają duchowo i pozwalają poznać wiele wspaniałych ludzi o dobrym sercu. Jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać.


Wpis dodany dnia: 2011.05.11 przez ewa

Szczęść Boże Parafianom, Czytelnikom i Gościom :-) Jestem byłą parafianką i marianką Parafii MBB. Chciałam wyrazić swoją radość z faktu, że moja rodzima i ukochana Parafia na "Górce" tak pieknie sie rozwija i kwitnie :-) Wiele czasu spędziałam przy ołtarzu skupiona na modlitwie, w zachrystii pomagając św.p. Siostrze (niestety nie pamietam jej imienia), podczas wyjazdów z młodzieżą i z dziećmi organizując różnego rodzaju wypoczynki... To były cudowne chwile, których nigdy się nie zapomina. Zawsze z ogromną chęcią wstepuję za każdym razem kiedy przechodzę obok "Górki" na choćby jedną "zdrowaśkę".... Tam jest mi tak swojo.... Wszyskim Wam drodzy Duszpasterze oraz Parafianie życzę zdrowia, spokoju oraz wszelkich łask i błogosławieństw bożych przez wstawiennictwo Maryi i św. Wojciecha.


Wpis dodany dnia: 2011.05.10 przez Daria
Najserdeczniejsze życzenia dla księdza Jacka z okazji Rocznicy!

Wpis dodany dnia: 2011.04.25 przez

Strona internetowa bardzo nam się podoba. Ale ze względu na jej długi adres można mieć trudności z jej znalezieniem. Czy możnaby było wpisać adres tej strony na oficjalnej stronie Diecezji Opolskiej?

Odp.
Zorientujemy się w temacie. 

 

 


Wpis dodany dnia: 2011.04.23 przez

W kolejną rocznicę święceń kapłańskich, życzymy Księdzu Proboszczowi Błogosławieństwa Bożego. Niech Jezus Chrystus towarzyszy Księdzu Proboszczowi w każdym dniu posługi kapłańskiej a Duch Święty nieustannie mieszka w sercu Księdza. Niech Pan obdarzy Księdza łaską i pokojem, o co gorąco będziemy prosić w naszych modlitwach -

parafianie.


Wpis dodany dnia: 2011.04.06 przez parafianka

Nareszcie doczekaliśmy sie Tej oczekawanej strony internetowej


Wpis dodany dnia: 2011.03.31 przez Barbara

Bardzo ciekawie zaprojektowana strona-gratuluję!Mam nadzieję,że będzie stale aktualizowana (nie tak jak strony innych opolskich parafii). Miło w "Wizytówce" posłuchać siebie:) w śpiewie Chóru,do którego powstania przyczyniłam się. Życzę jak największej liczby odbiorców. Pozdrawiam ambitnego i super-budowniczego ks.Marka,Proboszcza Parafii:) Szczęść Boże!


Wpis dodany dnia: 2011.03.28 przez Jan i Mirosława

Podziękowania Pragniemy z całego serca podziękować księdzu Jackowi za przygotowanie Naszej córki Katarzyny do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Chcemy zapewnić,że nadal będziemy wytwale poglębiać wiarę chrześcijańską w naszym dziecku. Bóg zapłać za spotkanie, ciepłe słowa wytrwałość, cierpliwość, i szczery uśmiech jakim księdz darzył każdego z tych młodych ludzi. Wierzymy,że te kilka spotkań nauki zakorzenią w ich sercach trwałą miłość do Boga. Z całego serca Bóg zapłać.

Jan i Mirosława Sypko


Wpis dodany dnia: 2011.03.27 przez Piotr

Bardzo się cieszę z dzisiejszej inauguracji internetowej strony naszej Parafii. Mamy III niedzielę Wielkiego Postu, w Ewangelii św. Jana z dzisiejszej liturgii Eucharystycznej Pan Jezus mówi do Samarytanki: ..."Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu."... Życzę Naszej Stronie, aby niczym studnia na pustyni stała się miejscem spotkań, chwili wytchnienia i odpoczynku od zgiełku świata, ale przede wszystkim, niech nigdy nie zabraknie tutaj tej Wody Żywej, którą Pan obiecał w obfitości wszystkim wędrowcom czyli nam którzy pielgrzymujemy Jego śladami.

 


Wpis dodany dnia: 2011.03.27 przez Adam Nolte

Cieszę się iż Parafia ma już swoją stronę


Zobacz archiwalne wpisy

Dodaj swój wpis do księgi:

Twoje imię:

Treść wpisu:


Copyright (c) 2011 - 2020