Listopadowe pielgrzymowanie

Tak, o Pielgrzymce w naszej księdze gości, napisała Parafianka:

Wielkie podziękowania ks. Tomkowi za zorganizowanie i poprowadzenie naszej parafialnej pielgrzymki do Nysy, Prudnika-Lasu i Głogówka. Nysa to "Polski Rzym", w której zobaczyliśmy wiele zabytków najwyższej klasy m.in. bazylikę, wieżę ze skarbcem, kościół pw. Piotra i Pawła, fontannę Trytona. Poznaliśmy też miejsce związane z pobytem i działalnością bł. Marii Luizy Merkert. W Prudniku - Lesie poznaliśmy czarne karty naszej historii. Jest to miejsce gdzie więziono Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. W Głogówku odwiedziliśmy miejsca ważne i ściśle związane z historią Opolszczyzny i Polski. Do Matki Bożej Loretańskiej pielgrzymowali i nadal pielgrzymują tysiące wiernych. W tych wszystkich miejscach byłam już wcześniej ale w tym szczególnym dniu na zakończenie Roku Wiary było dla mnie przeżyciem szczególnym. Słowa z kazania ks. Tomka powiedziane podczas Mszy w Sanktuarium Św. Józefa, że powinniśmy brać przykład ze Św. Józefa i być tak jak on świadkami wiary. Za atmosferę i ducha wiary w tych miejscach pielgrzymowanych jeszcze raz bardzo dziękuję. Szczęść Boże.

Dziękujemy :)