Marianki w Nysie

Na zakończenie naszych mariańskich spotkań w roku szkolnym 2011/2012 wybrałyśmy się wraz z s.Sarą na jednodniową wycieczkę do Nysy. Wraz z nami wyruszyła też zaprzyjaźniona grupa marianek z parafii Matki Bożej Szkaplerznej z Chrząszczyc razem z s.Adrianną. Oto nasze wspomnienia:

Szlak św. Jakuba prowadzi również przez to miejsce - katedrę pw. Świętych Jakuba i Agnieszki, czego znakiem jest właśnie ta muszelka w posadzce przed wejściem...

Katedra w Nysie. Witamy się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

A to cała nasza grupa przy relikwiach Śląskiej Samarytanki Bł. Marii Luizy Merkert.

To my - Marianki z Górki :) a nad nami Bł. Maria Luiza - wzór oddania Bogu i miłowania bliźniego. W tym miejscu też modliłyśmy się za Księdza Proboszcza, Księdza Wikarego, nasze rodziny i za całą naszą parafię!

Po modlitwach i zwiedzaniu katedry przygotowujemy się do... czasu wolnego :)

A to chwila, na którą wszystkie czekałyśmy od dłuższego czasu - wspólnota stołu :)

A to chyba jakiś taniec indian przed Klasztorem Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w Nysie, ponieważ tam również zawitałyśmy.

I wspólna adoracja!

Próbujemy napisać rzeczywiście słoneczne pozdrowienia do naszych Księży!

Po spotkaniu z Siostrami klauzurowymi był czas na odpoczynek w cieniu, na schodach domu zakonnego, gdyż nikt nie miał siły iść dalej

Naturalne chłodzenie przy miejskiej fontannie

I ostatni, obowiązkowy punkt programu - lody

...i dalej lody

To był dla nas piękny czas modlitwy, spotkania z Siostrami "różowymi", czas odpoczynku, bycia razem, lepszego poznawania się i umacniania naszych przyjaźni. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!