Marsz Świętych

Wzorem ubiegłego roku Parafia Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha oraz Parafia Katedralna w Opolu zorganizowały w dniu 31 października 2013 „Marsz Świętych”.

Istotę Marszu nakreślił w Nabożeństwie Rozesłania, Ksiądz Proboszcz, mówiąc:
"...dzisiejszy Marsz Świętych jest właśnie taką małą pielgrzymką w towarzystwie Tych, którzy są razem z nami, którzy są nam życzliwi, którzy wypraszają nam potrzebne łaski, abyśmy byli kiedyś świętymi. W Roku Wiary, dzisiejszy marsz, jest jednocześnie wielkim wyznaniem. Wyznaniem wiary w życie wieczne, wyznaniem wiary w świętość w, nie zawsze świętym, świecie. Wyznanie, wiara, też prośba o umocnienie. Za wstawiennictwem świętych umocnienie naszej wiary, umocnienie naszej nadziei i umocnienie naszej miłości..."

Program:
  • 15.45 – Nabożeństwo rozesłania w Kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha na Górce
  • 16.00 – procesja ulicami miasta z relikwiami Świętych
  • 16.45 – Nabożeństwo uwielbienia w Katedrze Opolskiej
  • 17.00 – Eucharystia

Po Eucharystii, uczestnicy Marszu zabierali ze sobą losowy wizerunek Świętego.

Pozostanie z obdarowaną osobą do następnego Marszu Świętych.
A może nieco dłużej?...