Marsz Świętych 2014

Kolejny raz w dniu 31 października z naszej parafii wyruszył Marsz Świętych. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem rozesłania w naszym kościele. Ks. Proboszcz Marek Trzeciak w krótkim słowie przypomniał istotę świętości. Z błogosławieństwem wyruszyliśmy w drogę. Ulicą św Wojciecha dotarliśmy na Rynek gdzie młodzież przygotowała krótkie przedstawienie o Marii Goretti. Po obejrzeniu ruszyliśmy w stronę katedry. Przy pomniku bł. Jerzego Popiełuszki dziesiątką różańca prosiliśmy o to, aby umieć naśladować świętych. W katedrze w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Litanię do Wszystkich Świętych. Błogosławieństwo Sakramentalne zakończyło tegoroczny Marsz Świętych. Później każdy mógł zabrać ze sobą obrazek i myśl świętego zapisaną na kartce. Na koniec można było uczcić relikwie świętych.

"Nadzieja sprawia, że rośne miłość, a miłość sprawia, że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi"

Święty Alfons Liguori