V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

Na mocy dyspensy udzielonej przez Biskupa Opolskiego oraz w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i bliźnich zachęcamy aby w dzisiejszą niedzielę skorzystać z transmisji Mszy za pośrednictwem telewizji. Do kościoła zapraszamy tych którzy zamówili intencję mszalną ich rodziny i bliskich. Ze względu na ograniczenie uczestników liturgii do 5 osób, prosimy aby przed Mszą Świętą wejść do kościoła przez Zakrystię. Osoby które pragną przyjąć Komunię Świętą bez udziału we Mszy są proszone o podejście do Zakrystii ok godz. 18.20.

Po każdej Mszy Świętej w dni powszednie modlimy się za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza o zatrzymanie epidemii oraz w intencji
pracowników służby zdrowia

W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski do gorliwej modlitwy o wygaśnięcie epidemii zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszym kościele możliwa jest od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 - 17.30. Aby adoracja trwała nieustannie zachęcamy do zapisywania się przez formularz dostępny na naszej stronie parafialnej.

Kolekta z minionej niedzieli wyniosła 794,2 zł. Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię, także poprzez wpłaty na konto parafialne.

Nowenna do MBNP, Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa oraz odwiedziny chorych (poza wezwaniem do umierającego) zostają odwołane.

Gorąco zachęcamy aby nie odkładać skorzystania z Sakramentu Pokuty. W najbliższym czasie będzie to możliwe w Zakrystii bezpośrednio po każdej Mszy Św. oraz w Kancelarii Parafialnej według następującego porządku: poniedziałek, środa i piątek w godz. 16.00-17.00,
wtorek i czwartek 9.30-11.00

Msze studenckie o godz. 12.00 zostają zawieszone do odwołania

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

Po każdej mszy w dni powszednie będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza o zatrzymanie epidemii i w intencji pracowników służby zdrowia

W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski do gorliwej modlitwy o wygaśnięcie epidemii zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która w naszym kościele możliwa jest od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 - 17.45. Aby adoracja trwała nieustannie zachęcamy do zapisywania się przez formularz dostępny na naszej stronie parafialnej.

Kolekta z minionej niedzieli wyniosła 577,5 zł. Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię, także poprzez wpłaty na konto parafialne.

We wtorek 24 marca przypada 14 rocznica śmierci ks. Edwarda Kucharza, w naszych osobistych modlitwach prośmy dla niego o łaskę wiecznego szczęścia w Niebie.

W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Gorąco zachęcamy do troski o siebie nawzajem, zwłaszcza do troski o osoby starsze i doświadczone chorobą, tak aby nikt nie pozostał bez właściwej i należytej opieki.

III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

Na mocy dyspensy udzielonej przez Biskupa Opolskiego oraz w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i bliźnich zachęcamy aby w dzisiejszą niedzielę skorzystać z transmisji mszy za pośrednictwem telewizji. Do kościoła zapraszamy tych którzy zamówili intencję mszalną ich rodziny i bliskich. Dodatkowa msza będzie sprawowana w niedzielę

15 marca o godz. 15.30

Spotkanie Rady Parafialnej zostaje odwołane.

CARITAS będzie nieczynna do odwołania.

Spotkanie dla dzieci I komunijnych zostaje odwołane.

Nasze misje parafialne zostają przesunięte na inny termin.

II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

*dzisiejsza niedziela nazywana „Ad Gentes” jest
  dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami
*wszystkim kobietom z okazji przypadającego Święta
  życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki
  Matki Najświętszej
*kolekta z minionej niedzieli wyniosła 3804 zł i 2 euro.
  Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Dzisiejsza kolekta
  jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła
*spotkanie dla dzieci I komunijnych we wtorek
  o godz. 15.30
*spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych dzisiaj
  o godz. 16.00 w kościele
*w poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta
  pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Czai z okazji
  Święta Uniwersytetu
*spotkanie kandydatów do Bierzmowania w ramach I roku przygotowań
  w piątek w salce o godz. 18.45
*spotkanie kandydatów do Bierzmowania w ramach III roku przygotowań
  w piątek w kościele o godz. 18.45
*Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież klas VI, VII
  i VIII szkoły podstawowej i I klas szkół ponadpodstawowych
  przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na «Ładowarkę»
  - spotkanie weekendowe w dniach 13-15 marca 2020 r.
  w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Szczegółowe informacje
  oraz zapisy na stronie internetowej
*serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 17.15
*spotkanie Rady parafialnej w niedzielę 15 marca o godz. 19.00