Relikwie

"Pan, gdy się w sercu przyjmie, jest jak kwiat,
Spragniony ciepła słonecznego.
Więc przypłyń, o światło z głębin niepojętego dnia
I oprzyj się na mym brzegu.
Płoń nie za blisko nieba
I nie za daleko
Zapamiętaj, serce, to spojrzenie.
W którym wieczność cała ciebie czeka..."
Święty Jan Paweł II

19 września 2011r.. ks. kard. Stanisław Dziwisz
ofiarował naszej Parafii, na ręce ks. Proboszcza, Relikwie Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II.

Wręczenie Relikwii

Ks. kardynał wręcza certyfikat o autentyczności Relikwii

Relikwiarz

Certyfikat o autentyczności Relikwii

Zdjęcie pamiątkowe

W sobotę, 22 października 2011r., po raz pierwszy obchodziliśmy Wspomnienie
  bł. Jana Pawła II.
  O godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta
  z Intronizacją Relikwii bł. Jana Pawła II.
  Mszy Św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Jan Kopiec.

„Uczciwszy ojca św., bł. Jana Pawła II, wypada, byśmy z tego spotkania pełnego głębi Ducha, wyszli umocnieni, wyszli jeszcze lepszymi niż dotychczas... . Abyśmy szli tą drogą, którą On szedł i byli w świecie znakiem życia, które idzie za nadzieją. Życia, które nie da się żadnej mogile przyjąć, bo nasza Ojczyzna jest w Niebie. Tam żyje Pan i do tej Ojczyzny dążymy. Oby Jan Paweł II był dla nas takim wspaniałym przewodnikiem a my dajmy się poprowadzić Temu, który był ojcem dla wszystkich, gdy Pan powołał go jako Rybaka wszystkich ludzi na tej ziemi.”

27 kwietnia 2014 roku, o godz. 10.15, papież Franciszek I na Mszy Świętej kanonizacyjnej ogłosił:

Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego

Dla wszystkich Polaków był to dzień wyjątkowo radosny - święty Jan Paweł II został patronem rodziny.

Relikwie świętego Jana Pawła II w naszym Kościele

Fragment Barki w wykonaniu chóru Lilia z Sądowej  Wiszni.