Wakacje 2015

Gra i śpiewa Piotr Mikler z Raciborza

Początkiem wakacji, w dniach od 5 do 8 lipca, część naszej mariańskiej grupy uczestniczyła w wyjeździe do Ołdrzychowic, aby...odpocząć, nabrać sił, poznać nowych, wspaniałych ludzi, spotkać się ze znajomymi. Połączyłyśmy się ze scholą z parafii Matki Bożej w Raciborzu. Tam uczestniczyłyśmy w odpuście parafialnym, a następnie po prawdziwie odpustowym obiedzie ruszyliśmy już całą grupą do Ołdrzychowic. Była z nami Pani dr Edyta Bem oraz Ks. Jacek Olewicz, który zaprosił nas na wspólny wakacyjny odpoczynek - z serca Mu dziękujemy, także nasza s. Sara.

W planie wycieczki bardzo ważna była oczywiście codzienna Eucharystia z piękną oprawą muzyczną, ale nie zabrakło też czasu na...zabawę, śpiew, agroturystykę, kino, aquapark, grające fontanny, lody, pizzę, spacery, płynięcie barką po Jeziorze Nyskim, degustację wody w Kudowie Zdroju, poznanie kaplicy Czaszek i wiele, wiele innych atrakcji.

Przez ten czas poznawaliśmy siebie nawzajem, uczyliśmy się pomagać, zwłaszcza młodszym uczestnikom wycieczki i wzmacnialiśmy się duchowo patrząc na piękne świadectwo życia Sióstr Franciszkanek Szpitalnych, które nas bardzo serdecznie ugościły.

Niech ten czas zaowocuje w nas dobrem na dalsze, nie tylko, wakacyjne dni.